Jak zrobić prezentację? 6 darmowych narzędzi oprócz Power Point!

Tworzenie prezentacji może być bardzo przyjemnym zajęciem, jeśli tylko mamy dostęp do dobrych narzędzi. Oczywiście najbardziej popularnym z nich jest Power Point, ale my w tym artykule chcielibyśmy przedstawić kilka równie interesujących i – co ważne – darmowych zamienników tego programu. 

Kiedy potrzebujemy stworzyć prezentację… 

Obraz połączony z dźwiękiem będzie miał zawsze większą moc oddziaływania niż sam tekst czy wypowiedź. Dlatego tworzenie prezentacji jest tak chętnie wykorzystywane przez firmy, a także niektóre uczelnie. 

Najczęściej używanym narzędziem w tym celu jest oczywiście program stworzony przez Microsoft – Power Point. Jednak branża wciąż się rozwija i warto postęp ten wykorzystywać, posługując się też innymi narzędziami. Przeanalizujmy mocne i słabsze strony niektórych z nich. 

Prezi

Na liście najbardziej znanych programów do tworzenia prezentacji wysoko plasuje się Prezi. Jest to narzędzie online o charakterze interaktywnym. Do największych jego zalet należy możliwość nieliniowego połączenia prezentowanych treści i efektywne przejścia pomiędzy nimi. Trudność sprawiać może natomiast modyfikowanie utworzonych przez nas slajdów. Choć rozwiązanie powstałe z myślą o biznesie jest płatne, Prezi posiada też wersję darmową, która z powodzeniem może zaspokoić potrzeby przeciętnego użytkownika. 

PowToon

Kolejną pozycją na naszej liście jest Powtoon służący do tworzenia prostych filmów i animacji, czyli formy przekazu, która sprawdza się zarówno w sprzedaży i marketingu, jak i w celach edukacyjnych. Korzystając z tego narzędzia, mamy możliwość podać informacje w ciekawy i zabawny sposób. Wywołane w ten sposób emocje, pozwolą odbiorcom zapamiętać materiał na dłużej oraz bardziej się do niego przekonać. W wypadku tego narzędzia podstawowa wersja jest również wersją darmową. 

jak zrobic prezentacje powtoon

Slidedog

Innym bezpłatnym narzędziem jest aplikacja o nazwie Slidedog. Ma ona nieco inne przeznaczenie niż Power Point, ponieważ służy do zebrania całości materiałów z różnych źródeł, takich jak dokumenty i wcześniej przez nas przygotowywane prezentacje i filmy. Mamy więc możliwość stworzyć playlistę opierającą się na wszystkich zasobach. Slidedog pozwala też dzielić się elementami naszej prezentacji w rzeczywistym czasie. 

LibreOffice

Coś ciekawego przygotowano też dla użytkowników pakietu biurowego LibreOffice – Impress. Jeżeli chcemy przygotować materiał na potrzebę szkolenia, spotkania firmowego czy pracy zaliczeniowej, ta aplikacja może się okazać najlepszym narzędziem. Mamy tu sposobność wybierać z kilku trybów pracy: edycji ogólnej, organizacji i konspektu treści lub przeglądania notatek dołączonych do slajdów. Urozmaiceniem jest z pewnością przybornik, umożliwiający rysowanie strzałek, linii, figur geometrycznych, a także dodawanie tabel i pól tekstowych. Aplikacja pozwala również na nakładanie efektów specjalnych 2D i 3D. Przebieg prezentacji możemy natomiast kontrolować za pomocą smartfona i specjalnie przygotowanej do tego aplikacji – Impress Remote. 

Prezentacje Google

Google nie chce pozostawać w tyle i również ma do zaoferowania swoim użytkownikom narzędzie przydatne w tworzeniu prezentacji. Stworzone ono została głównie z myślą o osobach, które często podróżują i pracują na różnych urządzeniach. Kreator pokazów slajdów online działa w przeglądarce i pozwala przygotować prezentacje razem z innym użytkownikami, także w trybie offline. Oczywiście oprócz samych zdjęć czy obrazków z pomocą tego narzędzia możemy też dodać tabele, diagramy i animacje. 

Haiku Deck

Na końcu tego zestawienia postanowiliśmy wymienić aplikację skierowaną do użytkowników tabletów. Posługujący się tym sprzętem osoby, mogą z użyciem Haiku Deck stworzyć proste slajdy zawierające tło, tytuł, podtytuł, listę punktowaną czy też wykres. Aplikacja jest na tyle intuicyjna, że korzystając z niej mamy możliwość stworzyć prezentację w zaledwie kilka minut, co na pewno będzie przez nas docenione w sytuacjach kryzysowych. Haiku Deck posiada jednak też wady – darmowa wersja próbna umożliwia korzystanie tylko przez pierwsze 7 dni po jej zainstalowaniu oraz nie pozwala na pracę bez dostępu do Internetu.

Następny artykuł

Komunikacja niewerbalna na rozmowie kwalifikacyjnej

wt. paź 11 , 2022
Rozmowy kwalifikacyjne nierzadko wywołują u kandydatów taki stres, że swoim zachowaniem nieświadomie zniechęcają rekrutera. Dlatego poznanie zasad, na których opiera się komunikacja niewerbalna, może sporo ułatwić, a zastosowanie pewnych gestów czy póz czasem wręcz pozwoli pokonać konkurencję! Czym jest komunikacja niewerbalna? W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej oceniane jest nie tylko to, […]
komunikacja niewerbalna na rozmowie kwalifikacyjnej

Podobne